VPN – Čo to je?

Čo to je vlastne VPN? Zrejme najčastejšia otázka od ľudí, ktorí sa s touto službou nikdy nestretli.

VPN vytvára bezpečné spojenie medzi vašimi zariadeniami a internetom. Keď sa pripojíte na internet cez VPN, celá vaša dátová prevádzka sa posiela cez šifrovaný virtuálny tunel.

Výsledkom toho je viacero výhod pre vás:

 • Na internete budete anonymnejší: vaša skutočná IP adresa a poloha budú skryté.
 • Na internete budete bezpečnejší: šifrovaný tunel vás ochráni pred hackermi a počítačovými zločincami a vaše zariadenie nebude tak zraniteľné voči útokom.
 • Na internete budete slobodnejší: pomocou rôznych IP adries budete mať prístup k webovým stránkam a online službám, ktoré by za normálnych okolností boli zablokované.
VPN Co to je

Virtuálna privátna sieť, známejšia pod označením VPN, chráni vašu online aktivitu a súkromie tým, že skryje vašu skutočnú IP adresu a vytvorí bezpečný, šifrovaný tunel k prístupu na internet. Žiadna tretia strana tak nebude môcť sledovať vaše aktivity na internete.

Okrem toho môžete dosiahnuť novú úroveň slobody internetu využitím serverov v rôznych krajinách, aby ste odblokovali geograficky obmedzený obsah. Po stiahnutí softvéru si môžete zabezpečiť svoje zariadenie a zároveň získať prístup k globálnemu obsahu. Všetko jedným kliknutím v aplikácii.

Co je to VPN

Keď používate internet, vaše zariadenie si neustále vymieňa údaje s ďalšími zariadeniami pripojenými na internet. Bez toho, aby ste si to uvedomovali, často poskytujete webovým stránkam a iným zvedavým očiam prístup k vašej skutočnej IP adrese (ktorá prezrádza vašu skutočnú polohu), histórii prehliadania, informáciám o operačnom systéme a ďalším identifikátorom vašich zariadení.

Bez nejakej väčšej námahy o vás okamžite vieme nasledujúce informácie:

 • Vaša IP adresa: 54.36.148.163
 • Krajina: France
 • Mesto: Roubaix
 • Zemepisná šírka: 50.6916
 • Zemepisná dĺžka: 3.20151
 • Poskytovateľ internetu: OVH SAS
 • Internetový prehliadač: Unknown
 • Operačný systém: Unknown OS Platform

VPN služba vám pridelí novú anonymnú IP adresu, presmeruje vaše internetové pripojenie cez server vo svojej sieti a zašifruje vaše údaje. Tým sa vytvorí bezpečný tunel medzi vaším zariadením (napr. smartfónom alebo notebookom) a internetom. Tiež maskuje vašu identitu a online prevádzku, ktorá sa tak stane „neviditeľná“ pre vášho poskytovateľa internetových služieb (ISP), vládne orgány, marketingové spoločnosti, hackerov a ďalšie tretie strany.

Dobrá VPN služba zaistí, že tieto citlivé údaje a celá vaša online aktivita zostanú pre všetky tretie strany skryté. Pretože si môžete vybrať, cez ktorý VPN server sa pripojíte, pomôže vám to tiež voľnejšie používať internet obídením cenzúry alebo odblokovaním geograficky obmedzených služieb, ako sú napríklad rôzne streamovacie služby typu Netflix, Disney+, HBO Max a ďalšie.

Chcete začať používať VPN ihneď? Odporúčame vyskúšať službu NordVPN. Táto služba má veľa možností a ponúka silné zabezpečenie. V našich testoch obstála vynikajúco a získala od nás ocenenie Excelentná VPN služba.

NordVPN

3,69 € 11,99 €
Zľava viac ako 60% pri dvojročnom predplatnom cez portál VPN365.SK
1. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN (nachádzate sa tu)
2. časť sprievodcu VPN službami – Ako funguje VPN

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo