Ako používať VPN službu?

Používanie virtuálnej privátnej siete je jednoduchšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Niektoré siete VPN sú užívateľsky prívetivejšie ako iné. Všetko, čo potrebujete, je zaregistrovať sa u poskytovateľa VPN služby podľa vášho výberu, nainštalovať jeho aplikácie VPN na vaše zariadenia, vytvoriť bezpečné pripojenie VPN a potom používať internet ako zvyčajne.

Väčšina VPN služieb ponúka softvér pre všetky typy zariadení a operačných systémov. Klienta VPN si môžete stiahnuť pre všetky hlavné operačné systémy vrátane Windows, Mac, iPhone, Android či Linux.

K dispozícii je tiež možnosť nainštalovať softvér na smerovač (router), čo znamená, že všetky zariadenia pripájajúce sa k smerovaču, budú automaticky prechádzať cez zabezpečené pripojenie VPN.

Tu je rýchly sprievodca registráciou a používaním služby VPN:

AKO používať VPN?
Prihláste sa na odber dôveryhodnej služby VPN
Je dôležité vybrať si dobrého poskytovateľa VPN, ktorý je bezpečný, spoľahlivý, rýchly a užívateľsky prívetivý. Otestovali sme väčšinu hlavných poskytovateľov VPN služieb, ktoré sú aktuálne dostupné na trhu. Všetky VPN na našej stránke ponúkajú aj možnosť vrátenia peňazí, takže si ich službu môžete vyskúšať bezplatne.
Stiahnite si aplikáciu VPN pre vaše zariadenie
Teraz, keď ste sa prihlásili k preferovanému poskytovateľovi VPN, stačí si stiahnuť VPN aplikáciu od tohto poskytovateľa v závislosti od systému, ktorý používate (Android, iOS, Windows, Mac, Linux,…). Potrebný softvér nájdete priamo na webovej stránke svojho poskytovateľa VPN. Nesťahujte inštalačné súbory z iných zdrojov, pretože môžu obsahovať malvér (škodlivý softvér). Pri mobilných zariadeniach vás stránka bude navigovať priamo do Google Play alebo Apple Store.
Nainštalujte si aplikáciu VPN na vašom zariadení
Spustite inštalačný súbor a riaďte sa pokynmi, ktoré uvidíte na obrazovke. Zvyčajne si iba budete musieť vybrať priečinok (adresár), kam chcete aplikáciu nainštalovať. V prípade mobilných zariadení Android a iPhone sa aplikácia nainštaluje automaticky po kliknutí na tlačidlo Inštalovať (v Google Play / Apple Store).
Spustite VPN aplikáciu
Po úspešnej inštalácii spustite aplikáciu a zadajte svoje prihlasovacie údaje (zvyčajne e-mailová adresa a heslo) alebo prihlasovací kód, ktorý nájdete priamo vo svojom účte.
Vyberte si server, ku ktorému sa chcete pripojiť
Zo zoznamu dostupných krajín si vyberte server, ku ktorému sa chcete pripojiť. VPN aplikácie zvyčajne ponúkajú aj možnosť tzv. rýchleho pripojenia, ktoré vyberie najrýchlejší server, ktorý je zvyčajne najbližšie k vašej fyzickej polohe.
Aktivujte vaše VPN pripojenie
V aplikácii VPN kliknite na prepínač alebo tlačidlo označené ako „Pripojiť“ alebo „Zapnúť“, čím vytvoríte pripojenie VPN. Vaša IP adresa (a virtuálne umiestnenie) bude zmenená za anonymnú IP adresu podľa vášho výberu servera. Vaše údaje a celá internetová prevádzka budú šifrované a chránené.

Chcete začať používať VPN ihneď? Odporúčame vyskúšať službu Surfshark VPN. Táto služba má veľa možností a ponúka silné zabezpečenie. V našich testoch obstála vynikajúco a získala od nás ocenenie Excelentná VPN služba.

Surfshark VPN

2,05 € 12,95 €
Zľava viac ako 80% pri dvojročnom predplatnom cez portál VPN365.SK

1. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN?
2. časť sprievodcu VPN službami – Ako funguje VPN?
3. časť sprievodcu VPN službami – Prečo mám používať VPN?
4. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby bezpečné?
5. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby legálne?
6. časť sprievodcu VPN službami – Ako používať VPN služby? (nachádzate sa tu)
7. časť sprievodcu VPN službami – Výkon a rýchlosť VPN služieb

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo